Jak się projektuje logo

W każdej firmie musi być jakieś logo. Logo to sposób na identyfikacji firmy. Jeśli nie mamy logo, to nie jesteśmy widoczni klienci , a oprócz tego kontrahenci nie mogą nas identyfikować.

Dlatego tak ważne jest, ażeby posiadać dobre logo, bo od niego tak faktycznie wszystko zależy. Identyfikacja wizualna firmy w ogromnej mierze opiera się właśnie na logo. Logo musi być czytelne i Doskonale widoczne. Nie ma mowy o tym, aby logo było powielone, czyli było kopią innego logo innej firmy.
W znaczącej liczbie sytuacji znaki towarowe są zastrzeżone i projektowanie logo musi się odbywać w odniesieniu do zastrzeżonych znaków, których nie możemy obsługiwać lub elementów tych znaków, co do których nie mamy pewności czy można je wykorzystać. W ogromnej liczbie przypadków trzeba być bardzo ostrożnym, gdy wykonuje się logo, by nie doszło do plagiatu. Bardzo dobry grafik powinien być też znawcą prawa patentowego i mieć świadomość tego, jakich elementów nie może wykorzystywać w swoich kreacjach, ażeby inne firmy oraz dodatkowo osoby trzecie nie robiły sobie do tego praw. To jest najważniejsze i nigdy nie wolno tej kwestii zapominać. Musimy też pamiętać o tym, że projektowanie logo nie trwa jednego dnia albo kilku dni, a w znaczącej liczbie przypadków jest o sporo miesięczny czas, w którym powstają różne kreacje reklamowe, z których produkuje się w rzeczywistości sporo typów logo. Pamiętaj zawsze o tym, że odpowiednie logo to takie, które zapada w pamięć i jest atrakcyjne. Musisz wybrać logo, które będzie się kojarzyło ewidentnie z rodzajem prowadzonej działalności. Nie możesz sobie pozwolić na to, by wybrać dowolne logo, bo to może ci bardziej zaszkodzić, niż pomóc.

Sprawdź również informacje na stronie: sprawdź co piszą o projektowaniu logo

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s